شبکه کردن دو رایانه به صورت مستقیم

تنظیمات بعدی در ویندوز

بعد از اینکه کابل ساخته شده را ساختیم یک سر آنرا به رایانه اصلی ( سرور ) و سر دیگر را به دستگاه دیگر متصل می نماییم. اکنون مراحل زیر را برای آغاز تنظمیات طی می کنیم :
My Network Places را انتخاب کنید در منوی سمت چپ روی View Network connections کلیک کنید.

بعد از اینکه مانند شکل بالا روی کانکشن لن خود راست کلیک کردیم و پراپرتیس را انتخاب نمودیم در سربرگ پیش فرض یعنی جنرال روی گزینه Internet Protocol (TCP/IP) دو بار کلیک می کنیم سپس تنظیمات را مانند شکل زیر اعمال می نماییم :

این آی پی آدرس ها را برای رایانه اصلی یا همان سرور خانگی خود اعمال می کنیم. اکنون سراغ رایانه دیگر می رویم و مراحل بالا را تکرار می کنیم با این تفاوت که تنظیمات رایانه دوم را مانند شکل زیر اعمال می کنیم :

اکنون اتصال بین دو رایانه با یک کابل به صورت مستقیم برقرار است. برای اطمینان کار دو سیستم را یک بار ریست نمایید.

اشتراک و استفاده همزمان از اینترنت در دو رایانه

رایانه اصلی را مانند همیشه به اینترنت متصل نمایید بعد از وصل شدن رایانه به اینترنت روی کانکشن خود راست کلیک کنید سپس گزینه آخر را انتخاب نمایید و بعد در سربرگ ادونس مانند شکل زیر عمل نمایید :

در شکل بالابه گزینه سوم که تیک ندارد توجه کنید ! در صورتی که تیک این بخش را بزنید رایانه دوم می تواند اینترنت به اشتراک گذاشته شده را غیر فعال کند و روی آن کنترل داشته باشد که بنا به خواسته شما می توانید تیک آن را برداشته یا قرار دهید.
منبع: مجید آنلاین

/ 0 نظر / 122 بازدید