کنترل از راه دور تورنت

تو مرحلۀ اول باید فایل µtorrent Web UI ( با حجم ۲۰۰ کیلو ) که حالت یک افزونه برای یوتورنت رو داره ، دانلود کنید .

فایل دانلود شده رو بدون اینکه از حالت زیپ شده در بیارید توی همون محلی که یوتورنت رو اینستال کردید ، کپی کنید .

خب حالا یوتورنت رو باز کنید و داخل قسمت Options > Perfrences بشید . میبینید که عبارت Web UI به منوی سمت چپ اضافه شده .

http://valak.files.wordpress.com/2010/01/croppercapture73.jpg

اینجا شما باید اطمینان حاصل کنین که تیک اول و سوم خورده باشه ، بعدش هم باید یک یوزرنیم و پسورد تعریف کنید و در نهایت هم اوکی .

تنظیمات لازمه توی محیط یوتورنت انجام شد ، حالا میتونید مرورگرتون رو باز کنید و به آدرس http://127.0.0.1:8080/gui برید ، پس از وارد کردن یوزرنیم و پسوردی که داخل یوتورنت ست کردین ، با صحنۀ زیر باید مواجه بشید :

http://valak.files.wordpress.com/2010/01/croppercapture71.jpg

خب همونجوری که میبینید در مرورگرتون اطلاعات کاملی از تورنتاتون میتونین پیدا کنید و کنترل کامل اونا رو دست بگیرید ، حتی میتونید با کلیک کردن روی پوشۀ آبی در نوار بالا تورنت جدیدی رو اضافه کنید به لیستتون :

http://valak.files.wordpress.com/2010/01/croppercapture72.jpg

خب تا اینجای کار میتوینم تورنت هامون رو توی مرورگر خودمون ببینیم ، ولی این اون چیزی نیستش که دنبالش بودیم ، باید راهی رو پیدا کنیم تا بتونیم از هر کامپیوتر دیگه ایی هم به تورنت ها دسترسی داشته باشیم .

همونجوری که میدونید هر کامپیوتر یک IP مخصوص خودش رو داره و خب یکی از راه های دسترسی پیدا کردن به کامپیوترتون از خارج از خونه داشتن این آی پی هستش ! برای اینکار به سایت WhatIsMyIP.com برید ، آی پی شما در بالای صفحه نوشته شده ! الان فقط کافی ه آی پی تون رو به جای اون آی پی لکال قرار بدید ، مثلاً اگه آی پی شما ۸۸٫۱۶۴٫۱۲٫۱۴۰ باشه ، برای دسترسی به تورنت هاتون باید آدرس http://88.164.12.140:8080/gui رو توی مرورگرتون وارد کنید .

بحثی که اینجا مطرح میشه اینه که IP اکثر افراد تو ایران متغیر هستش و بعد از مدت کوتاهی عوض میشه ، پس این روش عملاً برای افرادی که IP ثابت یا به اصطلاح استاتیک ندارند ، کارایی نداره ! اما خب از اونجایی که اصولاً میت روی زمین نمیمونه برای اونایی که به آی پی ثابت دسترسی ندارند روش زیر رو توصیه میکنیم :

شما باید بیایین برای IP تون یک دامین تعریف کنید ، و سپس با استفاده از برنامۀ DynDNS تغییرات آی پی رو به صورت اتومات روی وب سروری که دامین روش تعریف شده بفرستید .

خب فرض میکنیم شما دامین رو به آی پی تون اختصاص دادید ، حالا فقط کافی در آدرس های بالا به جای آی پی اسم دامین مورد نظر رو بنویسید ! برای مثال : http://manilife.dyndns.info:8080/gui

از الان به بعد شما هرجای دنیا که دسترسی به اینترنت داشته باشید ، چه با کامپیوتر و چه با موبایل با وارد کردن آدرس بالا توی مرورگرتون میتونید کنترل کامل تورنت هاتون رو در اختیار بگیرید .

تذکر ۱ ) توی قسمت Web UI یوتورنت ، تیک سومی که زدید پورت ۸۰۸۰ رو به عنوان پورت پیشفرض انتخاب میکنه براتون ، اگه به هر دلیلی با این پورت مشکل دارید میتونید تیک رو بردارید ! فرقی که کار الان میکنه اینه که باید دقت کنید که توی آدرستون پرتی که کلاینت در حال استفاده ازش هستش رو باید وارد کنید ، برای پیدا کردن پورت در حال استفاده به Options > Perfrences > Connections برید ! پس آدرس شما میشه : http://manilife.dyndns.info:”your port”/gui

http://valak.files.wordpress.com/2010/01/croppercapture74.jpg

/ 0 نظر / 102 بازدید