ترفندهای گوگل باز (Google Buzz)

2. فرمت کردن نوشته ها :
خوشبختانه در Buzz نوشته های فارسی همه از راست به چپ نمایش داده می شوند بدون اینکه تاثیری بر نمایش صحیح نوشته های انگلیسی بگذارند. . برای نمایش bold یک نوشته آنرا مابین دو * قرار دهید مانند  *سلام* . برای نمایش ایتالیک یک کلمه آنرا مابین دو _ قرار دهید مانند _سلام_ . برای اینکه بر روی یک کلمه خط کشیده شود آنرا بین دو - قرار دهید مانند -سلام- .

3. Buzz ها را فیلتر کنید :

اگر کسی در Buzz با استفاده از reply@ برای شما پاسخی ارسال کند این Buzz وارد Inbox شما خواهد شد. اگر بخواهید این Buzz ها به صورت خودکار به جای دیگری هدایت شوند می توانید از فیلترها استفاده کنید. در مورد Buzz ها می توانید از فیلترهای is:buzz یا label:buzz استفاده کنید.

4. Buzz را خاموش کنید :

اگر از buzz به هر دلیلی خوشتان نمی آید می توانید آنرا خاموش کنید. بر روی لینک turn off buzz که در انتهای صفحه Gmail قرار دارد کلیک کنید.


5. انتشار دوباره یک Buzz :
اگر از یک Buzz خوشتان آمد و خواستید آنرا دوباره منتشر کنید می توانید لینک تاریخ و ساعت انتشار مطلب را کپی کرده و در یک Buzz جدید Paste کنید.

6. جستجو در Buzz :

دوست دارید بدانید که در کدام Buzz ها نظر داده اید کافیست بعد از ورود به قسمت Buzz رفته و سپس در جعبه جستجو عبارت commenter:youremail@gmail.com را تایپ کنید. البته لازم به ذکر است که باید عبارت youremail را با نام کاربری خود در Gmail عوض کنید. اگر دنبال buzz های حاوی تصویر هستید تایپ کنید : has:image ,و اگر می خواهید Buzz های حاوی فیلم را ببینید تایپ کنید has:video و اگر هم به دنبال لینک هستید has:link را تایپ کنید.

7. پاک کردن یک Buzz:

برای پاک کردن یک باز بر روی فلش کنار گزینه comment که در گوشه سمت راست و بالا قرار دارد کلیک کرده و از منوی باز شده گزینه Delete this post را انتخاب کنید.

  8. ثبت نام در فید Buzz ها یک نفر:

برای اینکه تمام Buzz های یک نفر را در یک نرم افزار فید خوان مطالعه کنید، یک Buzz از فرد مورد نظر پیدا کنید و بر روی نام او کلیک کنید. با این کار به پروفایل فرد مورد نظر هدایت می شوید که اگر آدرس این صفحه دقت کنید شامل یک شماره در انتهای آن است. این شماره را به جای عبارت [user name] قرار دهید.

 

http://buzz.googleapis.com/feeds/[user name]/public/posted
 آدرس بدست آمده، آدرس فید فرد مورد نظر است. البته با ورود به پروفایل هر کسی مرورگر شما به صورت خودکار قادر به تشخیص فید فرد مورد هست.

/ 1 نظر / 49 بازدید
haares

سلام بیا تبادل لینک کنیم موافقی؟