آموزش نصب جوملا! 1.5 و WampServer در localhost - قسمت اول

طریقه نصب برنامه

1- بعد از دانلود برنامه از لینک بالا برای نصب بر روی آن کلیک کنید. پس از کلیک بر روی فایل exe نرم افزار WampServer2.0f پنجره زیر نمایان خواهد شد، از شما سوال می کند که در صورتی که از نسخه قدیمی WampServer استفاده می کنید از سورس کد نرم افزارهای نصب شده همراه با داده های آن یک نسخه پشتیبان تهیه کنید و در غیر این صورت آیا مایل به نصب این برنامه هستید که در صورت مثبت بودن پاسخ شما بر روی دکمه Yes کلیک می کنید.

 مرحله اول - آموزش تصویری نصب و پیکربندی WampServer در لوکال هاست  کامپیوتر شخصی

 2- در مرحله بعد به شما اخطار می کند که برای نصب این برنامه، برنامه های دیگری که شبیه به این برنامه هستند همانند Xampp (زمپ) و یا نسخه قدیمی WampServer که در حال اجرا هستند به صورت خودکار بسته و غیرفعال می شوند تا نصب این برنامه به طور کامل به پایان رسد.

در صورتی که تمایل به شروع نصب ندارید می توانید بر روی دکمه Cancel و یا در غیر این صورت بر روی Next کلیک کنید.

 مرحله دوم - آموزش تصویری نصب و پیکربندی WampServer در لوکال هاست  کامپیوتر شخصی


3- در مرحله بعد صفحه قوانین نرم افزار به شما نمایش داده می شود، شما در صفحه قوانین و مقررات می بایست با License Agreement موجود برای ادامه نصب برنامه موافقت نمائید.


مرحله سوم - آموزش تصویری نصب و پیکربندی WampServer در لوکال هاست  کامپیوتر شخصی


در هنگام نمایش صفحه فوق به صورت خودکار گزینه i do not accept the agreement انتخاب شده است، شما پس از مطالعه متن قوانین و مقررات نیاز به انتخاب گزینه i accept the agreement دارید که نشان دهنده‌ی قبول موارد ذکر شده در متن قوانین و مقررات می باشد، در صورت انتخاب این گزینه دکمه Next برای رفتن به مرحله بعدی نصب فعال خواهد شد.

 4- همانند تصویر نمایش داده شده در زیر در این مرحله از شما سوال می شود که WampServer در کدام مسیر بر روی کامپیوتر شما نصب و پیکربندی شود؟

شما پس از انتخاب مسیر مورد نظر جهت نصب نرم افزار برای رفتن به مرحله بعد بر روی دکمه Next کلیک کنید.

مرحله چهارم - آموزش تصویری نصب و پیکربندی WampServer در لوکال هاست  کامپیوتر شخصی


5- در مرحله بعد همانند تصویر نمایش داده شده در زیر از شما دو سوال پرسیده می شود ؟

5-1- Create a Quick Launch icon

5-2- Create a Desktop icon

 مرحله پنجم - آموزش تصویری نصب و پیکربندی WampServer در لوکال هاست  کامپیوتر شخصی

 در صورت انتخاب  گزینه اول لینک میانبر به برنامه WampServer در Quick Launch ایجاد می شود و در صورت انتخاب گزینه دوم لینک میانبر به برنامه بر روی صفحه desktop ویندوز بعد از نصب ایجاد می شود، گزینه های فوق جهت دسترسی سریع تر و آسان تر به برنامه برای کاربران در نظر گرفته شده اند.

6- در صورت انتخاب دو گزینه بالا از شما همانند تصویر زیر تاییدیه ایجاد را  لینک های میانبر را می گیرد، برای رفتن به مرحله بعد به روی دکمه Install کلیک کنید.

 مرحله ششم - آموزش تصویری نصب و پیکربندی WampServer در لوکال هاست  کامپیوتر شخصی

 7- در صورت اطمینان از شروع فرایند نصب برنامه WampServer بعد از کلیک بر روی دکمه Install همانند تصویر بالا، مرحله نصب برنامه همانگونه که در تصویر زیر مشاهده می کنید آغاز می شود.

 مرحله هفتم - آموزش تصویری نصب و پیکربندی WampServer در لوکال هاست  کامپیوتر شخصی


8- بعد از طی مسیر نصب برنامه، صفحه ای که نمایش دهنده‌ی نصب و پیکربندی موفقیت آمیز نرم افزار WampServer است نمایش داده می شود.

مرحله هشتم - آموزش تصویری نصب و پیکربندی WampServer در لوکال هاست  کامپیوتر شخصی

در انتها به شما تبریک می گو‌یم که با موفقیت توانسته اید ومپ سرور (WampServer) را نصب کنید، همانند صفحه مجاور گزینه Launch WampْْServer 2 now را انتخاب کنید و سپس بر روی دکمه Finish کلیک کنید تا برنامه شروع به کار کند.

شما در قسمت اول آموزش شرایط و امکانات مورد نظر پیش نیاز نصب جوملا فارسی که توسط  گروه نرم افزاری جوملا توسعه و پشتیبانی شده را آموختید، در مرحله دوم این آموزش به نحوه نصب جوملا 1.5 از طریق WampServer در لوکال هاست (localhost) می پردازیم.

منبع :‌ پشتیبانی جوملا

/ 2 نظر / 224 بازدید
iran2india

مشاوره رایگان برای ادامه تحصیل در دانشگاهها و کالج های معتبر هند - تحصیل در هندوستان ----------------------- www.iran2india.ir -----------------------

رها

سلام نرم افزارومپ رادانلودکردم اما اجازه کارکردن رانمیدهد لطفابرایم نرم افزارراایمیل کنید پروژه دانشگاه دارم کارم گیراست ممنونم