گوگل Buzz چیست؟

نسخه موبایل Buzz هم تنها یک نسخه کوچک از سرویس اصلی نیست بلکه ویژگیهای بیشتری هم دارد. از جمله اینکه تمامپیامهایی که با استفاده از موبایل منتشر می شوند حاوی موقعیت ارسال هم هستند و این یعنی می توان فهمید هر پیامی از چه مکانی ارسال شده است و این می تواند کارایی سایتهای اجتماعی را افزایش دهد. جالبترین نکته در مورد Buzz این است که این سرویس قابل توسعه توسط کاربران است و گوگل بخشی را مستقلا برای توسعه پروژه توسط همه کاربران در نظر گرفته است.
در کشور ما چند روزی است که استفاده از Gmail و کلا پروتکل https با مشکل همراه است. مسئولین آگاه کشور هم قبلا به این نتیجه رسیده بودند که استفاده از سایتهای اجتماعی برای جوانان مضر است و همه را فیلتر کرده بودند. حالا با افزوده شده Buzz به Gmail و استفاده Gmail از Https (در همین رابطه بخوانید: سردار احمدی مقدم ،شنود غیر قانونی و https ) اوضاع وخیم تر هم می شود. Gmail یکی از پراستفاده ترین سرویس های ایمیل در دنیا و در کشور ما است به همین دلیل نمی توان آنرا به همین راحتی فیلتر کرد (البته "ما می توانیم" را فراموش کرده بودم) از طرفی هم جوانان نباید از سایتهای اجتماعی استفاده کنند و این سرویس جدید در داخل Gmail پنهان شده پس چه باید کرد؟
بنده پیش نهاد می کنم که با استفاده از نرم افزارهایی مانند Outlook یا Thunderbird یک نسخه پشتیبان از اکانت Gmail خود تهیه کنید تا ببینیم وضعیت در آینده چه خواهد شد.
فکر می کنید آینده Gmail با توجه به تبدیل شدن HTTPS به گزینه پیش فرض و همچنین افزوده شدن Buzz به آن در کشور ما چه خواهد بود؟

/ 0 نظر / 73 بازدید