بانک اطلاعاتی نرم افزار،سخت افزار،شبکه و برنامه نویسی

پاک کردن برنامه تقلبی Security Essentials 2010

دیروز به مشکلی خوردم که به کمک یه سایت خارجی تونستم بر طرفش کنم  پس بهتر دیدم تو وبلاگ بیارم تا مثل من نشید که دو ، سه ساعتی وقت تلف کنید و حتی ویندوز عوض کنید ، شاید کمکی کنه .

Security Essentials 2010 چیست ؟

Security Essentials 2010 یک برنامه Anti_Spyware (ضد جاسوسی) دروغین از خانواده Internet Security 2010 است . این برنامه گول زننده بوسیله تروجانهایی وانمود می کند که برای دیدن فایلهای ویدیویی Online به ، به روز کردن Flash مرورگر نیاز دارید.و با اجازه حقیقی شما ، خودتان تروجان ها را دانلود می کنید و  Malware ای(نرم افزاری که به کامپیوتر بدون آگاهی کاربر حمله می کند)به نام Security Essentials 2010 را نصب می کنید. یکی از تروجانهای که نصب می کند C:\WINDOWS\system32\smss32.exe است که Desktop شما را با یک هشدارهای امنیتی می دزدد(Hijacks) و با Pup-Up های اعلام می کند که کامپیوتر شما آلوده شده است و باید Security Essentials 2010 را نصب کنید .

بعد از اینکه Security Essentials 2010 نصب شد طوری تنظیم می شود که با بالا آمدن ویندوز به صورت اتوماتیک Security Essentials 2010 اجرا خواهد شد  . وقتی اجرا می شود کامپیوترتان را Scan می کند و اعلام می کند که در کامپیوترتان تعداد زیادی ویروس موجود است . و اگر بخواهید این آلودگی ها را از طریق این برنامه پاک کنید باید Security Essentials 2010 را بخرید .

نکته: Security Essentials 2010 یک برنامه گول زننده است که همه آلودگی های که نشان داده می دهد جعلی است شما قطعا نیاز به خرید آن ندارید.

Security Essentials 2010 screen shot
Security Essentials 2010 فایلهای اجرایی را اجازه نمی دهد که اجرا شوند  و وقتی می خواهید این کار را انجام دهید با خطای زیر مواجه خواهید شد :

Application cannot be executed. The file is infected. Please activate your antivirus software.

این پیغام یک پیغام قلابی است و فقط می خواهد شما را مجبور به خرید این نرم افزار کند . System Restore و Registery را هم با هر ترفندی امتحان کردم نتونستم باز کنم .


پاک کردن Security Essentials 2010 با استفاده از Malwarebytes' Anti-Malware :

 1. این دستورالعمل ها را بنویسید شاید در حین کار مجبور باشید این پنجره را ببندید .
 2. ممکن است این آلودگی به شما در کامپیوتر آلوده اجازه دانلود برنامه ها را ندهد . در این صورت در مکانی دیگر فایل را دانلود کنید و به کامپیوتر آلوده منتقل کنید .
 3. قبل از هر چیز شما باید پردازشی که متعلق Security Essentials 2010 به  است را خاتمه دهید  تا در تمیز کردن آلودگی دخالت نکند .برای این کار ، فایلهای زیر را روی کامپیوتر دانلود کنید .

  rkill.com Download Link
  iExplore.exe Download Link

 4.   rkill را نصب کنید . در صورتی که یک پنجره مشکی باز شد و بدون مشکلی بسته شد مشخص می شود که به درستی برنامه پردازش Security Essentials 2010 را حذف کرده است . در صورتی که به هر دلیلی نتوانستید rkill را نصب کنید می توانید از لینک دوم استفاده کنید . بعد از این مرحله سیستم را نباید Restart کرد .
 5. حالا باید Malwarebytes' Anti-Malware (MBAM)را از لینک زیر دانلود کنید .

  Malwarebytes' Anti-Malware Download Link

 6. بعد از دانلود به غیر از این برنامه ، برنامه های دیگر را ببندید .
 7. mbam - setup.exe را نصب کنید .
 8. تنظیمات پیش فرض نصب راتغییر ندهید و  بعد از این مرحله سیستم را نباید Restart کرد .
 9. بعد از اجرای برنامه به سربرگ Scanner رفته و گزینه Perform full scan  را انتخاب کرده و سپس Scan  را کلیک کنید  .

  MalwareBytes Anti-Malware Screen

 10. MBAM در کامپیوتر آلوده دنبال Malware ها می گردد و آنها را شناسایی می کند . 

  MalwareBytes Anti-Malware Scanning Screen

 11. بعد از Scan و تایید اتمام Scan پنجره ای به شکل زیر ظاهر خواهد شد .  پس از آن Remove Selected را انتخاب کنید  تا تمام Malware ها پاک شوند .
  MalwareBytes Scan Results

کار به اتمام رسید و می توانید از MBAM خارج شوید . به نظر من بعد از این مرحله System Restore هم بکنید خیلی بهتر خواهد بود .

منبع : Bleepingcomputer

+ داود محمدی علی آبادی ; ٧:٠٩ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٢۸ بهمن ۱۳۸۸
comment نظرات ()